Talip Hakan Öztürk – SQL Performance Analyzer Sunum Videosu

@ 05 Ocak 2011 tarihinde yazdı. Yazıya yorum yazın.

CETURK – ORACLE Günü’10 etkinliğinde Talip Hakan Öztürk, SQL Performance Analyzer sunumu yaptı. Sunum videolarını izleyebilirsiniz.

Talip Hakan Öztürk
SQL Performance Analyzer
Veritabanlarına uygulanan upgrade, patch v.s gibi kritik işlemler SQL performansını ciddi olarak etkilemektedir. Bununla birlikte problemli sqllerin tespiti ve düzeltilmesi DBA lerin ciddi zamanını almaktadır. Böyle durumlarda DBA lere ciddi zaman kazandıran SQL Performance Analyzer ön plana çıkmaktadır. Bir ORACLE ürünü olan SQL Performance Analyzer’ın çalışma mantığı hakkında konuşacağız.
Kısa Özgeçmişi
Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden 2005 yılında mezun oldu. 2002 yılında Azerbaycan Milli Eğitim Bakanı tarafından üniversitede en başarılı öğrenci olarak seçildi. 2003 yılında Bakü üniversiteler arası yabancı öğrenciler Rusça dil olimpiyatında üçüncü oldu. Sistem yöneticisi olarak başlayan çalışma hayatı,ORACLE’a olan özel ilgisinden dolayı veritabanı yöneticisi olarak devam etmektedir.“Bilgi çok değerli bir hazinedir ve paylaştıkça çoğalır” düşüncesiyle öğrenmeyi ve öğrendiklerini paylaşmayı seven biridir. Şu an özel bir bankada veritabanı yöneticisi olarak çalışmaktadır. MCP, MCSA, MCSE, MCITP, OCE, OCA 10g, OCP 10g sertifikalarına sahiptir. Eski Para koleksiyonu en büyük hobisidir.

1. Bölüm

2. Bölüm