Türk ekibinin düşleri gerçekleşti

@ 25 Aralık 2009 tarihinde yazdı. 1 Yorum yapıldı.

gubreleme_cihazi5

 

Microsoft’un düzenlediği  Imagine Cup  dünya finallerine katılan dört kişilik genç bir Türk ekibinin “Geleceğin Çiftçilik Çözümleri” projesi ile  geliştirdiği bir prototip yatırımcı bir firma tarafından cazip bulunarak gerçek ürüne dönüştürüldü.


Bireylerin gerçek potansiyellerini keşfetmelerini sağlayan yenilikçi teknolojiler geliştiren Microsoft, gençleri yaratıcı düşünmeye ve teknolojiden daha fazla yararlanmaya teşvik etmek amacıyla yedi yıldır Imagine Cup yarışmasını düzenliyor. Yarışmaya katılan gençler, yenilikçi projeleri ile kendilerini gösterme şansı bulurken bu yıl Mısır, Kahire’deki finallere katılan Türk gençleri gibi projelerini hayata geçirme fırsatı da bulabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Tüyap Avrasya Tarım Fuarı’na katılan Güngör Tarım Makinelerinin standında sergilenen “elektronik tohumlama ve gübreleme makinesi”, fuar izleyicileri tarafından büyük bir ilgi gördü. Gençlerin prototipini hazırladıkları makine, arazide tohumlama ve gübrelemeyi büyük bir hassasiyetle gerçekleştirmeye yarıyor.

Temmuz 2009’da yarışmanın Türkiye ayağında finale kalarak Mısır’ın başkenti Kahire’de ülkemizi temsil eden Umut Erkal, Levni Can Özyürüyen, Mehmet Törün ve Filiz Bali’den oluşan dört kişilik ekibin hazırladığı “Geleceğin Çiftçilik Çözümleri”, Imagine Cup Dünya Finalinde ilk 6 proje arasında yer almıştı.

YORUMLAR

bymesut

bir zamanlar hayallerimi süsleyen imagine cup da türk arkadaşların başarılı sonuc alması gerçekten guru verirci.
tebrikler..